Avaleht Välisuudised Poliitika CIA endise analüütiku ennustus: Ukraina president kukutatakse riigipöördega

CIA endise analüütiku ennustus: Ukraina president kukutatakse riigipöördega

0
Advertisements

CIA endise analüütiku Larry Johnsoni sõnul kõnnib Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ohtlikul teel, kui ta viib läbi puhastusi sõjaväe kõrgeimates ridades.

Möödunud nädalal avaldatud teade, et Volodõmõr Zelenskõi vallandas Ukraina sõdurite seas populaarse ülemjuhataja Valeri Zalužnõi, mis tekitas korraliku segaduse.

President teatas nüüd, et kavatseb jätkata mitme juhtkonna – nii tsiviil- kui ka sõjaväelaste – puhastamist.

„Mul on silmas midagi suurt, mis ei puuduta ainult ühte inimest, vaid kogu riigi juhtimisstruktuuri. See puudutab mitme juhi vahetamist, mitte ainult ühes sektoris, mitte ainult relvajõududes,” ütles Zelenskyi intervjuus Itaalia telekanalile Rai.

Endine CIA analüütik Larry Johnson ütles intervjuus YouTube’i kanalile “Dialogue works” , et see võib olla Zelensky jaoks lõpu algus.

“Tavaliselt võidab see, kellel on kõige rohkem relvi ja viimane kord, kui ma kontrollisin, oli Zalužnõidel rohkem relvi kui Zelenskidel,” ütleb ta.

Johnson kirjeldab tagandatud komandöri, kes keeldus vabatahtlikult tagasi astumast, kui “väike pätt”, kes “on võtnud omaks neonatsliku ideoloogia”.

«Ta on olnud väga ettevaatlik, et mitte panna kõige ideoloogilisemaid [neonatslikke] jõude – Azovi ja Krakeni üksusi – eesliinile, et neid mitte surma saata, sest ta tahab neid säilitada. Selle asemel saadab ta eesliinile kahurilihamehi,» räägib Larry Johnson.

Ukraina väejuht Andrij Stempitskyj , kes on ka neonatside organisatsiooni Paremsektor prominentne liige, postitas reedel Facebooki teate. Postitus näitab, kuidas ta autasustab Valeri Zalužnõit aumärgiga. Paremsektorit on tõlgendatud kui ohtu president Volodõmõr Zelenskõile.

Allikas: Fria Tider ja Kansalainen

KOMMENTAARID PUUDUVAD

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

 

Jätkamiseks palun lülita reklaamiblokeerija välja. 

                                                   Rahvuslase toimetus

Translate »
Exit mobile version