Rootsi “avage oma südamed” rahvasaadik tunnistab: “Ma eksisin!”

0
Advertisements

Rootsi Mõõduka Koalitsioonipartei õiguskomisjoni juht Louise Meijer tunnistab Expresseni artiklis, et eksis, kui toetas Fredrik Reinfeldti “ava oma süda” Rootsi immigratsioonipoliitikat.

Tänu immigratsioonile on Rootsist saanud paarikümne aastaga täiesti erinev riik,” tunnistab varem immigratsiooniagendat toetanud koalitsioonipoliitik.

Kui Mõõdukad 2015. aastal immigratsioonipoliitikat muutma asus, seisis alguses selle noorteliidus (MUF) mõningane vastupanu. “Meie südamed peavad jääma avatuks,” nentis 2015. aasta mais MUF-i esimees Rasmus Törnblom, keda toona toetas ka aseesimees, parlamendisaadik Louise Meijer.

“See on absoluutselt kõige olulisem võitlus läbipaistvuse nimel, millega meie, mõõdukad silmitsi seisame. Me ei tohiks seista vastu inimestele, kes põgenevad ja kellel on oht koju tagasi pöörduda. Peame neid tervitama töökohtade ja integratsiooniga. Euroopas, Rootsis ja ennekõike Skandinaavias peavad üha rohkem inimesi neile oma südameid avama,” ütles Meijer toona Sydsvenskani uudisteportaalile.

Nüüd kus kõik on “avanud oma südamed” on parlamedisaadik muutnud oma meelt.

„Kui 2015. aastal tuli Rootsi suur pagulaslaine, võtsin ma seisukoha olla avatuse ja pagulaste vastuvõtmise poolt. Olin toona vastu immigratsioonipoliitika ümberkorraldamisele mõõdukate sees, minna migratsiooni seadustes rangemaks. Nüüd olen oma meelt selles osas muutnud. Nüüd soovin veelgi rangemat immigratsioonipoliitikat kui see, mille vastu omal ajal olin,“ kirjutab ta Expressenis.

Rahvasaadik nendib ka, et täna on Rootsi “täiesti teistsugune riik kui 20. sajandi lõpus”.

«Rootsi on ühe elaniku kohta lääneriikidest kõige rohkem immigrante vastu võtnud ja sisserände määr on olnud kõrgem kui teistes lääneriikides. Hetkel on enam kui kolmandikul Rootsi elanikest välismaa päritolu. Võrdluseks: 1987. aastal oli vastav näitaja ainult 11 protsenti.»

Meijer kahtleb, kas sotsiaaldemokraadid ja Magdalena Andersson on läinud sama teed ja jagavad temaga sama arvamust. Poliitik nendib, et sotsid on “viimasest 30 aastast Rootsit valitsenud 20”.

«Aastatel 2014-2022, mil sotsiaaldemokraadid olid valitsuses, tuli Rootsi umbes 120 000 immigranti aastas. Kuid siiski ei taha Magdalena Andersson ja sotsiaaldemokraadid tunnistada, et nad oma immigratsioonipoliitikas eksisid,“ tõi ta välja.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia