Valitsus ja suurtehnoloogia firmad on partnerid, et jälgida meid kõikjal

0
1765

George Orwell oli mees, kellel on uskumatu arusaam ja ettenägelikkus.

1984. aastal kirjastatud romaanis hoiatab Orwell Big Brother’i eest, ehksiis suure venna eest:

“(O) Ta on ilmselt Okeaania juht, totalitaarne riik, kus valitsev partei “Ingsoc” valdab kogu võimu “enda pärast” kõigi elanike üle.”

„Orwelli kirjeldatavas ühiskonnas jälgivad ametiasutused pidevalt iga inimest, peamiselt teleskoobide abil.… Inimesed meenutavad seda pidevalt loosungiga „ Suur vend jälgib sind!“

„Kaasaegses kultuuris on mõiste „suur vend” sisestatud leksikoni valitsuse võimu kuritarvitamise sünonüümina, eriti seoses kodanikuvabadustega, mis on sageli seotud massilise järelevalvega.”

Orwelli kujutatud valitsus – oli erakordselt pädev oma totalitaarses tehnoloogilise võimsuse kehtestamises.

Reaalsuses – ei ole ükski inimkonna ajaloos valitsev valitsus kunagi olnud kaugeltki selle pädevuse lähedal.

Orwelli “Suure Venna” düstoopiast saab reaalsus – suur ja võimas valitsus vajab erasektori abi.

Erasektor nagu “Big Tech” ehk Suured tehnoloogiafirmad.

Seton Motley  Punane riik |  RedState.com

Big Tech on andnud meile suure osa tehnoloogiast, mida Orwell nägi juba varem ette. Nagu üks paljudest näidetest – Orwelli teleskoobid:

„(D) Valitsev partei kasutab andmete kogumiseks televiisoreid, turvakaameraid ja mikrofone …. (T) ekraane, mis teostab subjektide pidevat järelevalvet, kõrvaldades seeläbi salajased vandenõud.”

Google ja Amazon nuhivad su järgi:

„Uuring näitab, et Google’i ja Amazon nuhivad su järgi isegi siis, kui kasutajad arvavad, et nad ei kuule midagi.

“(T) need seadmed kuulevad ja näevad kogu aeg, kui nad on sisse lülitatud – ja nad müüvad seda teavet, et ehitada individuaalseid profiile igaühele….

„Amazon ja Google on ehitanud üles süsteemi, mis võimaldab seadmel tuvastada huvipakkuvaid avaldusi ja otsinguid, nagu näiteks„ Ma armastan suusatamist ”, võimaldab inimest jälgida – saada teada nende huviala ja suunata talle sellega seotud reklaame.

„Google süsteem jälgib kõiki otsinguid: millal on inimene arvutis, millal on tal uneaeg (millal on arvuti suletud), hügieeni harjumustest, sööki ja sõiduplaane ja muudest tegevustest.

„Seadmeid kasutatakse koduse järelevalve osana, et kaardistada perede igapäevast mustrit…”

Tehnoloogia firmad on… väga suured ja võimsad.

Need neli peamist luureteenust pakkuvat ettevõtet on praegu väärtuses 3,7 triljonit dollarit. USA rahva kogu majandus on 19,4 triljonit dollarit .

Need neli ettevõtet – on võrdväärsed 19% USA kogu majandusest.

Aga need on tehnoloogia firmad, kes teostavad luuramist – mitte suur USA valitsus.

Igaüks, kes vaatab tehnoloogia firma kõikehõlmavat luuravat võimet ja arvab, et suur valitsus on võimeline midagi kaugelt sarnast tegema – ei ole pööranud tähelepanu viimase 10 000 aastale.

Ainus viis, kuidas valitsus saab “SUURT VENDA” rakendada – on saada partneriks Big Techiga.

„Praegu jälgib valitsus eraisikute liikumist GPS-i abil, lugedes eraisikute e-kirju, kuulates pealt kõiki telefonikõnesid ja isegi lugedes seda, mida nad kirjutavad ja räägivad Facebookis.”

Facebook, Amazon, Google valitsuse järelevalvereform:

„Esmakordselt pälvis see tähelepanu 2013. aastal NSA teavitaja Edward Snowdeni poolt. Kongress kaalub programmide reforme. Ta peab hääletama, et pikendada paragrahvi 702 enne aasta lõppu, vastasel juhul aegub see.

„Kohtunike komitee esimehele adresseeritud kirjas palutakse kongressil kaaluda mitmeid programmide reforme, et tagada suurem läbipaistvus ja eraelu puutumatuse kaitse.”

Miks peaks Big Tech võitlema suure valitsusega – kui nad saavad liituda ja omada veel suuremat mõjuvõimu?

Amazon ‘i abiga ehitab politsei uut järelevalvesüsteemi Ring Doorbells’iga :

„Politsei üle kogu USA, linnas, nagu Houston, on pakkunud kodanikele tasuta või soodushinnaga helikellasid, kasutades toodete eest maksmisel, võimalust maksta läbi Amazoni.

„Kuigi Ringi omanikud peaksid saama valida politseisse materjali esitamise kohta, nõuab politsei, et saaks näha kõiki filmimaterjale.

“(T) Amazon’s Ringi ettevõtte poolt juhitavate kaamerate arv tõstatab küsimusi eraelu puutumatuse kohta, mis hõlmab nii õiguskaitse- kui ka tehnoloogia hiiglasi. (C) Ritikud on osutanud õiguskaitseorganisatsioonidele, selliseid andmeid, nagu näotuvastuse pakkumine ….

„Üle 50 politseiosakonna USAs on Ringiga viimase kahe aasta jooksul koostööd teinud, kiites, kuidas Amazoni omanduses olev toode võimaldab neil pääseda turvamaterjalidele piirkondades, kus tavaliselt ei ole kaameraid – eriti äärelinnas.

Isegi nuti-koduseadmeid kasutatakse luuramiseks:

„Kui soovite tõendeid selle kohta, et USA luureagentuurid ei kaota jälgimisvõimet, sest tehnoloogiaettevõtted kasutavad üha rohkem krüpteerimist, siis ärge vaadake kaugemale kui (siis) rahvusliku luure direktor, James Clapperi poole….

„Clapper tegi selgeks, et kogu süü on internetil – paljud seadmed, nagu termostaadid, kaamerad ja muud seadmed, mis on ühendatud internetiga – pakuvad luureagentuuridele piisavalt võimalusi sihtmärkide ja võimalike inimeste järgi nuhkimiseks …!

„Õiguskaitseorganid on teatanud, et nad annavad ettevõtetele rohkem teavet töötajate kohta, mida kodanikud ei pruugi enda kohta teada, et nemad teavad ja edastavad. Politsei on juba ka palunud Google’le kuuluvat ettevõttet, et Dropcami kaamerad, mis asuvad inimeste kodudes, võiks koguaeg salvestada, et hoida nende lastel silm peal. ”

Allikas: Redstate.com

Ka Eestis on valitsusel ja õiguskaitseorganitel võimalus pealt kuulata iga kõnet Eesti sidevõrkudes ja jälgida internetiühendusi.