Väljasaatmist takistanud “lumehelbekest” ähvardab vangla!

0
9840

Rootsi tolerast Elin Ersson, kes protestis sel aastal Rootsis Göteborgi lennuväljalt startida soovinud lennuki pardal olnud afgaani väljasaatmise vastu, saab prokuratuurilt süüdistuse väljalennu takistamises, edastab The Guardian.

21-aastast Erssonit ähvardab süüdimõistmise korral rahatrahv või kuni 6 kuud vangistust.

Mäletatavasti takistas Ersson riigilt eitava vastuse saanud afgaanist asüülitaotleja väljasaatmist. Hiljem selgus, et “vaene pagulane” oli Rootsis korduvalt kriminaalkorras karistatud kriminaal.

SEOTUD LOOD: 

VIDEO: Rootsi tolerast keeldus migrandi tõttu lennukist maha astumast

Ühe tolerasti soov kaalus üles terve Rootsi õigussüsteemi ja seadused, mis puudutavad väljasaatmisi. Paljud arvavad, et tolerasti oleks pidanud lennukist välja viskama ja võtma vastutusele.

Selgus majas: Rootsi kurikuulus tolerast kaitses kurjategijat!

Rootsi tudeng Elin Ersson võitles jäiga riigisüsteemi vastu ning protestis lennukis 52-aastase afganistanlase riigist välja saatmise vastu. Nüüd on selgunud, et Ersson võitles mehe eest, kes oli Rootsis süüdi mõistetud kurjategija. Rootsi politsei esindaja sõnul mõisteti afganistanlane rünnaku eest vangi, kuid kuriteo detailidesse ei soostunud esindaja laskuma.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.