Vandeadvokaat: kurjategija peab läbirääkimisi valitsuse moodustamiseks

0
1132

Vandeadvokaat Urmas Simon kirjutab sotsiaalmeedias:

Tahtsin eile kirjutada sellest, et meie seadused on ikka imelikud. Kaarel Tarand küll juba rääkis Terevisioonis veidi ka minu mõtetest, kuid panen ka oma mõtted kirja.

Meil on seaduse järgi kahte sorti isikuid – füüsilised ja juriidilised.. Ja meil on üks erakond, kes jätkuvalt peaaegu iga aasta paneb toime kuriteo. Karistuseks on aga ainult rahatrahv. Kui nüüd füüsiline isik, riigi töötaja, sooritab kuriteo ja talle esitatakse kahtlustus (nt politseinik), siis ta eemaldatakse töölt ja süüdimõistmise korral ei saa ta enam kunagi töötada üheski avalikus sektoris. Kui aga erakond paneb toime kuriteo, siis ei juhtu nagu midagi, läheb ühest uksest välja ja kohe teisest sisse tagasi. Kuigi on see erakond nn katseajal ehk alles said nad süüdimõistva otsuse, on nad taas sedasama riiki esindamas ja juhtimas. Ja kui üks riigi organ (kohus) määrab kriminaalkuriteo eest rahatrahvi, siis sama riik eraldab sellele erakonnale riigi eelarvest toetust, et kurjategija saaks trahvi ära maksta ja jätkata oma kuritegeliku tegevust. Mis selle asja mõte siis nüüd on?

Kui Karistusseadustik tehti ja vastu võeti, siis oli seal juriidilisele isikule karistusena ette nähtud ka sundlõpetamine. See muudeti veidi hiljem ära. Kuid karistus võiks olla erakonna esimehel teatud kohtadel (erakonna esimees, minister jne) töötamise keeld, samuti võiks riik kärpida karistuseks näiteks riigieelarvest eraldatava toetuse summat.

Aga nii, et ühest otsast määrame trahve ja teisest otsast anname toetust ja kurjategija peab läbirääkimisi valitsuse moodustamiseks ja kõigi meie esindamiseks – kuhu nii edasi.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.