Värskeid uudiseid uusjunckeri valimistelt – “Me ebaõnnestusime!”

0
1145

Öised istumised on olnud asjatud, Merkeli pakutud kokkeppele pole jõutud.

Kõik algab uuesti, kõik lahtine. Öösel 4 alanud voor samuti tulemusteta.

Tusk töötleb nelja silma all riigijuhte Merkelile sobivaks, Visegrád pole alla andnud. Vaid tegutseb osavalt ja mitmekülgselt nii, et vaenlane ei suuda olukorda ja suundumusi ära märgistada, et omale sobivaid kandidaate läbi suruda.

Eelkõige on tarvis nurjata Timmermans, see on kõige olulisem.

Varadkar, iiri peaminister, hoiatas Timmermansi määramise eest, sest see viib veelgi suurema lõheni Lääne- ja Ida-Euroopa vahel. Mõistlik jutt, kas pole?

Üldiselt paistavad silma Euroopa Rahvaparteide (väike)riikide peaministrid, kes on otsustanud (kahekeelselt) oma iseotsustusõigust ja seega iseseisvust kaitsta.

Borisov (Bulgaaria) kritiseeris otsesõnu Merkelit, et see on nüüd sotsi taga, ega toetanud otsustavalt Weberit, baierlasest rahvapartei kandidaati.

Karinš Lätist esineb ka julgelt samalaadse (tegelikult aga impeeriumivastase) tekstiga.

Babiš Tšehhist ütles, et Timmermans küll nüüd “Euroopa ühendaja” ei ole. Küsimusele, kas olete kategooriliselt vastu, vastas ta, et “ei, no räägime edasi”.

Orban saatis juhatusele kirja, et ei saa võtta Rahvaparteilt õigust ametipostile, mis talle mandaadiga omistati. Conte Itaaliast arvas, et lahendust pole veel koitmaski.

ELi tippkohtumine jätkub homme, teisipäeval kell 11.00.

Refereeris: Hanno Luukas

Allikas: Welt.de