Vasakpartei esimees Julia Sommer: “Aeg on Ratas maha võtta.”

0
3538
Foto: Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (Facebook)

Eestimaa Ühendatud Vasakpartei uus esimees Julia Sommer leiab, et alanud valitsuskriisi loomulik lõpp oleks Jüri Ratase tagasiastumine peaministri kohalt.

Vasakpartei on valmis uue valitsuskoalitsiooniga läbirääkima Vasakpartei toetuse üle uuele koalitsioonile, lähtudes Vasakpartei programmilistest seisukohtadest. “Oleme valmis pakume ka ministrikandidaate Vasakpartei poolt,” ütleb Sommer.

Julia Sommerit ei üllata Jüri Ratase kiire kukkumine, sest Keskerakonna lahtiütlemine oma varasematest poliitilistest seisukohatadest, avalik, aga sageli ka salakoostöö paremradikaalidega, näitab poliitilise selgroo puudumist.

Julia Sommer ütleb, et Vasakpartei juhatus pole veel arutanud ÜRO rändelepet, kuid torkab silma, et see on suunatud eeskätt riikidele alalise elanikkonna vastu, kus eesmärgiks on riikide alaline elanikkond pikemas perspektiivis asendada sisserändajatega Aafrikast ja Aasiast, sealhulgas asendada nendega ka venekeelne elanikkond Eestis. “Seepärast ei ole võimalik toetada Ratase poolt reklaamitud rändelepet, mis on lihtsalt Ratase reetliku käitumise järjekordne näide,” leiab Sommer.

16. novembril toimus Eestimaa Ühendatud Vasakpartei erakorraline koosolek, kus partei esimeheks valiti salajasel hääletamisel Julia Sommer, kelle poolt hääletas seitse kümnest partei juhatuse liikmest.