Vastloodud Malta partei kritiseerib teravalt sisserännet

0
467

Malta uus erakond nimetab end Partit Popolariks ehk rahvaerakonnaks.

Partei asutas Malta poliitik Paul Salomone. Parteijuht kritiseeris sisserännet ja selle tagajärgi. Isegi majanduskasvuga õigustatud tööjõuränne ei jää kriitikata.

Tema sõnul on Malta esivanemad „pärli maha jätnud, kuid praegune põlvkond jätab oma lastele betoonist ehitusplokid.”

“Inimesed on kõrvale lükatud, keegi ei pööra neile tähelepanu. Meist on saanud helita inimesed. Poliitikutelt kuuleme, et see on Malta parim aeg. Kuid kas see on tõsi? Võib-olla mõne raharikka jaoks. Aga miinimumpalk? Aga töötajad, keda ähvardab odav tööjõud?”  Salomone kritiseerib valitsuse majandus- ja sisserändepoliitikat.

“Sisserände käigus on Maltast saanud häbiväärne koht, kus uimasteid saab osta sama hõlpsalt kui juustukooke. Kuritegevus on viimastel aastatel plahvatuslikult kasvanud. Sarnaselt hiilgavale minevikule on malta keel kadumas, kuna eeldatakse, et malta keel areneb ja selle käigus kasutatakse selliseid võõrkeeli nagu inglise keel.”

Salomonel endal pole välismaalaste vastu midagi, kuid sisserändajad peavad õppima Malta keelt ja saareriigi kultuuri ning seda omaks võtma.

Mis puudutab rännet, siis Salomone usub, et see tuleb peatada Aafrikas, mitte Vahemeres. “kui keegi saab oma reisi eest maksta 4000–6000 eurot, ei ole tegu pagulasega,” ütles  Salomone.

Allikad: Times of Malta , Malta Today, Kansalainen.fi

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.