Verhofstadt: üks Euroopa sõjavägi Putini vastu

0
912

Tundub, et Euroopa siiski loob oma armee. Selles osas on leppinud kokku Prantsusmaa president Emannuel Macron ja Saksamaa kantsler Angela Merkel, kirjutab Voice of Europe.

Guy Verhofstadt, endine Belgia peaminister ja liberaalse ALDE fraktsiooni esimees Euroopa Parlamendis, oli selle otsusega rahul.

“Macron ja Merkel toetavad nüüd täielikult Euroopa armeed,” ütles ta. „See on suurepärane uudis! Järgmine asi, mida me peame tegema, on uus ja tugev Euroopa, tõeliselt suveräänne Euroopa, mis suudab ise piire kaitsta (toim. liikmesriikidelt võetakse piirivalve üle) ja suudab oma huvide eest seista. ”

Oht Verhofstadti sõnul tuleb idast. „Me peame suutma vajaduse korral Putinile vastu seista.”

„Meie, Euroopa riigid, kulutame 40–45 protsenti Ameerika armee eelarvest. Kuid me suudame täita ainult 10–15 protsenti Ameerika armee operatsioonidest. Me oleme kolm kuni neli korda nõrgemad kui ameeriklased. ”

„Veelgi enam, tegelikkus on see, et veedame sõjaväes kolm korda rohkem kui Vene Föderatsioon, kuid ma ei ole kindlad, kas Vene armee tuleb meie piiride poole, siis me suudame end kaitsta ilma Ameerika abita. 28 erineva armee omamine on raha raiskamine ja samal ajal on ka oht meie kollektiivsele julgeolekule, sest see võib muutuda. “