VIDEO: Pagulasest Ämblikmehe kangelastegu — kas reaalsus või propagandistlik lavastus?

0
624

Multikultimaailm ei hoia pagulaste ülistamisel värve kokku, laskudes sageli ka otseste valedeni ehk lavastusteni.

Kogu maailm räägib Malist pärit migrandist Mamoudou Gassamast, kes väidetavalt päästis maja väliskülge pidi ronides viienda korruse rõdu küljes rippunud poisi — paraku on see sündmus teravalt kahtluse alla seatud, sest tegu võib olla lavastusega, vahendab portaal Uued Uudised.

Kahtlemata on tegu väga osava ronijaga, kes aitab lapse päästmisele kaasa, kuid sedavõrd kompromissitut kangelastegu, nagu meedia sellest juhtumist loob, tõenäoliselt seal siiski pole.

Pigem kumab läbi propagandatrikk — kust üldse ilmus välja üks sedavõrd virtuoosne parkuurija.

Meediasse paisatud videolt on näha, kuidas laps ripub rõdul piirde küljes (kuidas nii väike laps eelnevalt alla kukkumata sellisesse asendisse sattus ja kinni hoida suudab?), keegi püüab teda justkui aidata, siis aga tuleb kangelaslik “ämblikmees” Gassama, kes lausa hüpeldes lapsukese ära päästab. Juba see kajastus tekitab rea küsimusi — mees naaberrõdult on juba lapse sisuliselt kätte saanud, kuid üles teda üles ei tõmba, vaid ootab “päästjat”. Kõike seda saadab võõrkeelne ergutuskisa.

Keegi Mehrak Shirkhanloo levitabki Facebookis videot, mis näitab kogu lugu teise nurga alt, ja seal saavad kahtlustused juba paremat tõestust.

Laps püsib väga kindlalt paigal, esimene abistaja hoiab teda kinni, kuid ei kiirusta omapoolse päästmisega, tema kõrval olev naine on rahu ise, ja “Ämblikmehe” tegevus tundub idealistlikult ülepingutatuna.

  • Mehrak Shirkhanloo levitatav video on nähtav SIIN
  • Meedias algselt levitatud videot näeb SIIT

Vaata Uued Uudised allikast