VIDEO: Putini ja Trumpi vastane meeleavaldus kujunes “Peatage väljasaatmised!” palaganiks

0
515

“Helsinki Calling” ehk Putini ja Trumpi vastane meeleavaldus kujunes vasakäärmuslaste ja migrantide ühiseks “Peatage väljasaatmised!” (Stop Deportations) palaganiks. Lehvis ka terrorstide toetajate lipp.

“Sallivuslaste” meeleavaldus oli äärmiselt vaenulik, immigratsioonivastaste suunas näidati usinalt keskmisi sõrmi, kirjutab PT-MEDIA.

Kõlasid hüüded:

  • Ei piiridele!,
  • Ei rahvustele!,
  • Ei väljasaatmistele!,
  • Avatud piirid!,
  • Helsingi pagulastele jne.

Mida on neil asjadel pistmist Trumpi või Putiniga?

Marssijad kandsid anarhistliku organisatsiooni Antifa lippe. Samuti olid kohal migrandid Iraagi lippudega. Näha võis ka FSA ehk Süüria Vabastuse Armee lippu ( vt videos 1:00 ), mis on kümnete Lähis-Ida terroristlike rühmituste, nagu al-Nusra, al-Qaeda jt. jaoks katuseorganisatsioon. Nad on sisuliselt ISIS-e liitlased ja tahavad Süürias kalifaati.

Soome rahvusringhääling Yle teatas, et kohal oli hinnanguliselt 2500 demonstranti. See ei pea paika. Marsil osales alla 1000 inimese, mis päädis kõneüritusega Senaatintoril, kuhu oli alles jäänud vaid mõned sajad entusiastid. Nende hulgas juba tuntud vasakäärmuslased ja varjupaiga aktivistid. Kõneüritusel esines eestlastelegi tuntud kirjanik Sofi Oksanen, kes võrdles Trumpi Staliniga (- tule taevas appi!).

Senaatintoril peetud kõned puudutasid peamiselt varjupaigataotlejate õigusi Soomes, tagasisaatmiste lõpetamist jne. Tavalised inimesed lahkusid sealt, paljud pettununa, sest neile tundus, et nad olid sattunud valel ajal valesse kohta. Üritus oli täielik fopaa. Vasakäärmuslased ja pagulasaktivistid üritasid enda agenda taha saada tavalisi inimesi, kuid kui need inimesed mõistsid, et neid püütakse ära kasutada ja millessegi muusse kaasa tõmmata, siis inimesed lahkusid. Viimase esineja ajaks olid platsile jäänud vaid üksikud kuulajad….

Allikas: EI Pagulastele / Estonians against refugee quotas