VIDEO: Sloveenias moodustati ebaseadusliku sisserände peatamiseks kodanikukaitse

0
1588

Sloveenia riigi kodanikud on moodustanud tsiviilkaitseväe, et peatada Horvaatiast riiki sisenevad illegaalsed sisserändajad.

Türgist ja Kreekast Saksamaa poole suunduvate sisserändajate Balkani tee on hästi teada. Tänu Ungari peaministrile Viktor Orbánile läbib Türgi või Kreekast algav Balkani teekond Serbia ja seejärel jõuab mingil määral ka Ungarisse.

Asendusränne“, nagu seda kirjeldab ÜRO, on see teekond läbi Bosnia, Horvaatia, Serbia ja Austria. See on ebaseaduslikele sisserändajatele loodud alternatiivne viis sisenemiseks Lääne- ja Põhja-Euroopa heaoluriikidesse.

Kuid Sloveenia kodanikud on tulnud kokku, et peatada järeleandmatu ebaseaduslik rände voog. Rühm murelike kodanike on moodustunud tsiviilkaitse liidu, et aidata Sloveenia armeed saata oma piirilt tagasi ebaseaduslikud sisserändajad, edastab Euronews.

„Ma arvan, et siin on ainus lahendus armee piirile saatmine. Olukord on praegu selline, et avame vangla väravad ja ütleme, et me laseme kõik vangid välja,” ütles kaitseväelane Blaz Zidar.

tsiviilkaitseväe ülem Andrei Sisko sõnas: „Mis on eesmärk? Selle eesmärk on koolitada inimesi ja vabatahtlikke oma riiki vastavalt vajadusele kaitsma, ning aidata sõjaväel ja politseil kontrollida avalikku korda. Aafrika ja Aasia riikide, eriti moslemite massilise sisserände ajal on oluline kaitsta meie piire. Sest riik, mis ei suuda oma piiri kaitsta, ei ole suveräänne riik.”

Hiljuti teatas peaminister Marjan Sarec Sloveenia lõunapiiril Horvaatia visiidi ajal, et tema riik suurendab oma riigipiiri kaitset ebaseaduslike sisserändajate tõttu.

Sellest ajast alates on politseil abiks Sloveenia sõjavägi.

Loe lisaks: