VIDEO: Ungari minister tekitab CNN-i “võltsuudiste” ajakirjanikus piinlikkust

0
744

Pärast seda, kui CNN-i ajakirjanik Christiane Amanpour küsis Ungari välis- ja kaubandusministrilt Péter Szijjártólt, miks parlament on koroonaviiruse puhangu ajal suletud, teatas minister rahulikult, et rääkis üksi sel nädalal parlamendiga viis korda.

Ilmselt viidates selle lausega CNN-ile, milles pidevalt toodetakse ebatäpseid uudiseid Ungari eriolukorra kohta, ning ajakirjanik Amanpour sai vaid lisada: “Ok, see on meile uudis.”

Szijjártó märkis intervjuu ajal, et paljud väited Ungari erakorralise seisukorra kohta ei vasta tõele, sealhulgas idee peatada parlamendi töö.

“Lugesin neid aruandeid ja pean teile ütlema, et need raportid ei räägi kunagi tõtt … arvestades asjaolu, et Euroopa Liidus on neli sarnast lahendust rakendavat riiki: Poola, Malta, Horvaatia ja meie,” ütles Szijjártó intervjuus. “Ja veel neli [Euroopa] riiki, kus valitsus saab kuulutada välja eriolukorra (kasvõi ohustatusega), ilma parlamendi heakskiiduta.”

Ülemaailmseid meediaväljaandeid on  süüdistatud Ungari erakorralise erakorralise seaduse  väära esitamises koroonaviiruse vastu võitlemiseks. Paljud väidavad, et Orbánile on antud piiramatud volitused määramata ajaks.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.