Videomaterjal: Kolm Türgi rannavalve laeva saatsid Kreeka territoriaalvetesse migrantidega paati!

0
1412

Kreeka rannavalve on avaldanud videomaterjali, kus on näha kolm Türgi rannavalve laeva, kes saatsid nädalavahetusel Kreeka territoriaalvetesse illegaalseid sisserändajaid.

Kreeka rannavalve teatas laupäeva hommikul, et märkas Lesvosi põhjaranniku lähedal Türgi vetes 36 ebaseadusliku sisserändajaga Türgi laeva. Kreeka rannavalve sõnul turvas  laeva kolm Türgi rannavalve laeva.

Hoolimata Kreeka rannavalve korduvatest katsetest võtta ühendust Türgi Rannavalve vägedega, et nad pööraksid oma laevad tagasi, türklased lihtsalt ei vastanud, vahendab  Proto Thema.

Veidi hiljem samal õhtul, pärast sisenemist Kreeka vetesse, võttis sisserändajatega täidetud laeva kinni Kreeka rannavalve, mille meeskond vedas migrandid Lesvose pealinnas asuvasse Petra sadamasse.

36 sadamasse toodud ebaseaduslikust sisserändajast oli 16 meest, 10 naist ja 10 last. Sisserändajad olid pärit Afganistanist ja Iraanist.

Esmaspäeva hommikul maabus Lesvosse veel üks 36 ebaseadusliku sisserändajaga paat – väidetavalt kõik Süüriast. Kõik sisserändajad viidi Lesvos asuvasse Kara Tepesse vastuvõtupunkti, kus nad läbivad 14-päevase karantiini, et kaitsta piirkonda koroonaviiruse, COVID-19 leviku eest.

Juunis on Lesvosesse saabunud neli laeva, mis vedasid kokku 144 illegaalset migranti.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.