Viktor Orbán: Saastajad peaksid ise maksma kliimakaitse eest

0
773

“Kliimakaitse eest peavad maksma need, kes kliimat hävitavad,” ütles peaminister Viktor Orbán teisipäeval ajalehes Magyar Nemzet avaldatud intervjuus .

“Kliimakriisi eest vastutavad peamiselt suurimad ja rikkamad riigid, ning suured rahvusvahelised ettevõtted,” ütles Orbán oma intervjuus. “Neile tuleb esitada arve mitte vaesematele riikidele.” “Me ei saa nõustuda sellega, et meie kütuse ja toidu hinnad tõusevad, viidates kliimakaitsele, nõudes Ungari peredelt järjekordset lisaraha,” ütles ta.

“Kliimakaitse ei ole erakondade kuulumise ega ideoloogia küsimus” ütles Orbán ja lisas, et “tühjad poliitilised loosungid teevad rohkem kahju kui kasu”.

Veel rääkis peaminister valitsuse perepoliitikast ja ütles, et perekonnakaitse tegevuskava pakub ungarlastele enneolematut tuge, võimalust planeerida oma tulevikku. Perekonna toetamine on rahva püsimajäämiseks ülioluline, väitis ta ja kinnitas, et “kui rahvas ei suuda end bioloogiliselt ülal pidada, ei suuda ta säilitada ka oma kultuurilist ja vaimset kogukonda, ning see kaob”.

Ta lisas, et valitsuse programmid on aidanud umbes 500 000 inimesel omada kodu ja Ungari pered on aastatel 2011-2019 suutnud toetuskavade abil kokku hoida 2250 miljardit forinti (6,8 miljardit eurot).

“Ungaris on Euroopa kõige ulatuslikum peretoetussüsteem, sealhulgas proportsionaalne tulumaks, ulatuslikud koduostukavad, stiimulid noortele emadele tööle asumiseks, samuti lasteaedade ja lastesõimede ehitamise programmid,” ütles Orbán. Ta lisas, et “Ungari majandus on tõusuteel,” kuid hoiatas, et “sellest tasemest ei piisa edasiste perekaitsemeetmete võtmiseks”.

Orbán ütles, et 2020. aasta saab olema Euroopa jaoks keeruline aasta ning ütles, et Brüssel on teinud „kaks ränka viga: lubas sisse sisserändajad ja haldas Euroopa majanduspoliitikat halvasti“. Ta väitis, et “ELi konkurentsivõime on jätkuvalt halvenenud ja euroala tulemused halvenevad. Vahepeal on Kesk-Euroopast saanud kogukonna majanduskasvu mootor. Ungari peab oma saavutusi kaitsma,” ütles peaminister Viktor Orbán, lisades, et see nõuab “terviklikku majanduse kaitse tegevuskava”. Riigi majandus vajab „oskusi, tehnoloogiat ja tööstust, mis suudaks pikas perspektiivis mitte ainult töökohti, vaid ka suurt kasumit tagada,“ ütles Orbán ja mainis ka autotööstust, pöörates erilist tähelepanu elektrisõidukitele.

Rändega seoses ütles Orbán, et “see jääb järgmisteks aastakümneteks jätkuvalt Euroopa kõige olulisemaks küsimuseks ning määrab kindlaks Euroopa poliitika ja riikidevahelised suhted. Lääneriikides, mis võimaldas migrantidel siseneda, on moslemite arv igal aastal kasvanud, samas kui kristlasi on vähem. Sisserändajad ei nõustu sellega, et Ungari keeldub eeskuju järgimast ja nad avaldavad üha suuremat survet,” sõnas ta.

Samuti hoiatas ta, et “looduslikult kõikuv” rändesurve on taas tõusuteel. Ta rõhutas, et kui Ungari poleks oma piirdeaedu ehitanud, oleks riik jälle üleujutatud massiliste sisserändajate poolt.

“Brüssel sihib riike, kes on rände vastu ja kes lükkasid ümber rändajate jaotuskvootide süsteemi,” ütles Orbán. “Ungari soovib jääda kristliku kultuuriga rahvusriigiks, vastupidiselt „Sorose võrgustiku” püüdlustele muuta Euroopa segakultuuriga kontinendiks, võimalusel ka rahvusriikide kaotamise kaudu,” ütles Orbán. “Nad usuvad oma lõualuu tugevusse ja me usume, et nad veel krigistavad oma hambaid,” lisas ta.

Euroopa Komisjoni uue koosseisu kohta ütles Orbán, et tema valitsus toetab ja teeb koostööd Euroopa institutsioonidega, kuid lisas, et “Ungari on esikohal, seetõttu ei heiduta meid aruteludest”.

Vastates küsimusele valitsuse vaesusevastase võitluse kohta, ütles Orbán, et sügavas vaesuses elavate inimeste arv on alates 2010. aastast vähenenud ühe kolmandikuni. “Neid on endiselt mitu sadu tuhandeid, kuid ma näen juba nende olukorra parandamist. samm-sammult ”.

Loe lisaks:

  1. Ungari vabastab nelja lapse emad eluks ajaks tulumaksust
  2. Ungari: “Sünnitage kolm last ja saate oma valitsuselt 30 600 eurot!”
  3. Ungari: „Pered on olulisemad kui majanduskasv”