Visegrádi grupi juhtimise üle võtnud Slovakkia peaminister: “me ei ole valmis kannatama teiste tehtud vigade tõttu!”

0
660

Slovakkia peaminister Peter Pellegrini on selgelt oma ametivenna Viktor Orbanit toetamas nii migratsioonikvootide kui Sorose vastases võitluses. Võttes üle Visegrádi grupi juhtimise andis ta intervjuu oma riigitelevisioonile, kirjutab Breitbart.

“Kes võib Slovakkias elada on Slovakkia valitsuse otsustada ja keegi teine Brüsselist ei saa seda meie eest otsustada, või mõni teine riik seda dikteerida meile…See on meie õigus otsustada kes elavad meie maal” ütles peaminister ja lisas

“Ma kinnitan ja kordan hr. Orbani sõnu: me ei ole valmis kannatama teiste tehtud vigade tõttu.”

Pellegrini ei jätnud selguseta, et keda ta peab süüdlaseks nende vigade tegemises, saates mitu vihjet Saksamaa kantsler Merkeli suunas.

“Euroliidu migratsioonipoliitikat ei saa otsustada ühe riigi poolt öeldes “Teretulemast, tulge meile elama” ilma teiste riikide nõusolekuta” viidates selgelt Merkeli ühepoolsele otsusele avada oma riigipiirid igaühele, kes väidab olevat Süüria pagulane, mis viis suurele illegaalsele migratsioonilainele Euroopasse.

“Me ei saa taluda olukorda kus mõne riigi ebaõnnestunud katse riigis korda luua, mis viis sellise aukliku riigipiirini mis meenutab Emmentali juustu ja me ei saa taluda olukorda kus me näeme tulemas Euroliitu sadutuhandeid inimesi kelle kohta me ei tea midagi.” lisas ta.

Pellegrini tänas ka peaminister Orbanit, et ta “kindlakäeliselt alustas lõunapiiride kaitset ja sellega tõkestas migratsioonitee Euroopasse” ja kriitlistel hetkedel saatis Slovakkia lisajõude Ungari lõunapiiri kaitsmiseks. “Me oleme valmis seda alati kordama,” lisas ta.

Pellegrini kinnitas Slovakkia valitsuse toetust Ungari uutele seadustele mis aitavad paljastada välisrahastatud mittetulundusühingutele ja karistusi neile kui need aitavad kaasa illegaalsele immigratsioonile ja mida teostab Soros.

“George Soros pole aktiivne ainult Ungaris, vaid ka teie riigis. Me räägime väga ohtlikust finatsspekulandist, kes on teeninud tohutu hulga raha hävitades miljonite inimeste elusid. Ta on rünnanud tervete riikide valuutasid ja teeninud sellelt suure hulga raha, raha on tema jumal” ütles Orban vastuseks. “Ja Sorose palgal on suur hulk inimesi – sadu ja tuhandeid on palgal, kelle ta maksab viisil või teisel…suur hulk inimesi töötavad, et juhtida ja suunata sündmusi… suunas mida tema soovib. See on reaalsus.” ütles Orban.

Slovakkia juht lõpetas positiivsel noodil, väljendades rahulolu, et tõusmas on migratsioonivastased erakonnad Austrias, Itaalias ja Saksamaal Baierimaal. “Tänu jumalale nende aastate järgi on probleemid hakanud saama avalikuks, aga me oleks pidanud ärkama juba palju aega tagasi” ütles Pellegrini.

“Me alles hakkame tajuma piirikaitse ülimat tähtsust ja me peame peatama protsessid mis on käima lükatud, või muidu Euroliit hävitab end ise.”