Sotsiaaldemokraadid tahavad ÜRO rändedeklaratsioonile riigikogu heakskiitu

0
1044

Jevgeni Ossinovski kirjutab Facebookis: “Et globaalsete küsimuste lahendamises kaasa rääkida, tuleb teha teiste riikidega koostööd. On illusoorne arvata, et uksi ja aknaid sulgedes lähevad maailma probleemid meist lihtsalt vaikselt mööda.”

“Just sellest põhimõttest lähtudes on aastate jooksul kujunenud Eesti välispoliitikas konsensus, et Eesti huvid on kõige paremini kaitstud koostööle orienteeritud ja rahvusvahelisel õigusel põhinevas maailmas. Suletud maailmas, kus iga riik ajab kitsalt oma asja, on kaotajaks väikesed ja võitjaks suured.”

“Jah, EKRE on viimastel aastatel välispoliitilist konsensust hakanud murendama ning selle siirdeid näeme nüüd valitsuses. See ei ole hea areng. Samas, kui konsensust ei ole, siis ei saa senise kursi muutmist otsustada häälekas vähemus, vaid ikka enamus. Seepärast teevad sotsiaaldemokraadid ettepaneku otsustada ÜRO rändedeklaratsiooniga ühinemine parlamentaarsele demokraatiale kohaselt Riigikogus. Olen veendunud, et see on käesoleval juhul parim viis poliitilise punnseisu lahendamiseks.”


“Ettepanek arutada ÜRO globaalse ränderaamistiku toetamist riigikogu tasandil on riigimehelik algatus. Olukorras, kus valitsuses puudub antud küsimuses konsensus, on tõesti vajalik ära kuulata parlamendi arvamus,” ütleb Jüri Ratas.

Ratas ütles, et Keskerakond leiab, et Eesti peaks ränderaamastikku toetama. “Ma arvan, et on mõistlik, et rahvaesindajad oma hinnangu annavad,” toetab ta riigikogu otsustusõigust.