Vsevolod Jürgenson: Head mustamäelastest erakonnakaaslased!

0
489
Mustamäe Linnaosakogu liige Vsevolod Jürgenson.
Pilt: Facebook

Kätte on jõudnud erakonnale äärmiselt oluline aeg. Ma ei mõtle mitte seda, et täna toimunud aastakonverentsil pandi paika Mustamäe piirkonna juhid, kuigi ka see on äärmiselt tähtis, vaid seda, et valitsus, milles tasakaalustavat juhtrolli mängib meie koduerakond, on saanud valmis riigi järgmise aasta eelarve.

See eelarve on sündinud pikkadel läbirääkimistel kompromisse otsides ja mitte kõik, mida Keskerakond soovis, pole seal täies mahus kajastatud. Ent kuigi ma pole veel saanud võimalust eelarve lõppvariandiga tutvuda, julgen siiski kinnitada, et see on võimalikest parim eelarve, sest pole põhjust kahelda Jüri Ratase soovis anda Eestile ka järgmiseks aastaks hea arengupositsioon.

Opositsioon on neil päevil valminud eelarvet juba enne selle avaldamist teravalt rünnanud. Piisas vaid valitsusel viidata vajadusele algatada maksudebatt, kui hakati kisama soovist täita riigikassa augud uute maksude kehtestamisega. Iga avaldust vajaduse suhtes kokku hoida, saatsid aga hirmujutud koondamistest avalikus sektoris. See oli pahatahtlik rünnak, millele me kahjuks ei suutnud adekvaatset vastulööki anda.

Võib arvata, et eelarvest hakatakse kohe otsima neid kohti, mille kallal iriseda ning mille puhul süüdistada, et Keskerakond on valitsuspartneritele lõivu makstes taganenud oma lubadustest. Just siin aga tulekski meil kõigil, igal keskerakondlasel, teha tööd selle nimel, et viia inimesteni opositsioonilisest parastamisest ja pahatahtlikkusest vaba teave. Selgitage oma tuttavatele, et Keskerakond pole ühtki oma lubadust, ei erakorralist pensionitõusu, ega vähekindlustatute elujärje parandamist, maha matnud, ent õhukesest riigist rääkinud eelmiste valitsuste ajal ülemääraselt paisunud valitsusaparaadi uuele kursile pööramine ei toimu üleöö.

Küllap tuleb ka suurem erakorraline pensionitõus, küllap maksudebatis arvestatakse eelkõige elanike haavatavama osa kaitsmise vajadusega ning ausalt oma igapäevatööd tegevat kodanikku keegi koorima ei hakka.

Me ei vaja õhukest riiki, kes millestki ei hooli, vaid efektiivset riiki, kus mõeldakse eelkõige inimesele, mitte oma taskute täitmisele, ja seda riiki praegune valitsus meie erakonna juhtimisel ehitab. Meil kõigil lasub kohustus oma riiki hoida ja kaitsta kritikaanluse, kasuahnuse ja ülbuse eest, mille abil püütakse ajalugu taas kord tagasi pöörata.

Vsevolod Jürgenson,
Mustamäe Linnaosakogu liige