Vsevolod Jürgenson: Tassike lummavalt lõhnavat teed

0
165

4. märtsist on Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis avatud Valgevene kunstnike maalinäitus „Tassike teed mere ääres“. Professor Vladimir Zinkevichi ja tema õpilaste Gleb Otchiki, Stas Gursky, Anastasia Khobotova, Andrey Savichi, Alesja Skorobogataja, Ales Bogdanovi, Olga Melnik-Malakhova ja Aleksandr Nekrashevichi töödest koostatud näituse pealkiri juhatab meid intrigeerivalt köitva narratiivini – Valgevene on ju riik, millel puudub merepiir.

Just siit leiab igatsuse lätted, millest innustatuna otsivad valgevene kunstnikud läbi erinevate stiilide ja värvide rikkaliku paleti teed kaugel terenduva mereni, et juua loomepalangust rahunenult päikesest rammestunud rannal tassike lõhnavat teed.

Meisterlik värvikäsitlus, hooliv suhtumine kujutatavasse, oskus jutustada oma lugu ilma detailidesse takerdumata, ausus valitud teema vastu – need on väärtused, mis muudavad näituse sündmuseks Eesti varakevadistes lörtsisadudes morniks kiskuvas kunstielus.

Soovitan kõigil leida aega ning võtta vastu tassike teed, mida valgevene loojad meile pakuvad, sest selle suurepärase joogi maitse on kogemist väärt. Kunstihuvilistel tuleb kiirustada, sest näitus on avatud vaid 24. märtsini.

Vsevolod Jürgenson,
Mustamäe Linnaosakogu liige 

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.