Vsevolod Jürgenson: Tassike lummavalt lõhnavat teed

0
212

4. märtsist on Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis avatud Valgevene kunstnike maalinäitus „Tassike teed mere ääres“. Professor Vladimir Zinkevichi ja tema õpilaste Gleb Otchiki, Stas Gursky, Anastasia Khobotova, Andrey Savichi, Alesja Skorobogataja, Ales Bogdanovi, Olga Melnik-Malakhova ja Aleksandr Nekrashevichi töödest koostatud näituse pealkiri juhatab meid intrigeerivalt köitva narratiivini – Valgevene on ju riik, millel puudub merepiir.

Just siit leiab igatsuse lätted, millest innustatuna otsivad valgevene kunstnikud läbi erinevate stiilide ja värvide rikkaliku paleti teed kaugel terenduva mereni, et juua loomepalangust rahunenult päikesest rammestunud rannal tassike lõhnavat teed.

Meisterlik värvikäsitlus, hooliv suhtumine kujutatavasse, oskus jutustada oma lugu ilma detailidesse takerdumata, ausus valitud teema vastu – need on väärtused, mis muudavad näituse sündmuseks Eesti varakevadistes lörtsisadudes morniks kiskuvas kunstielus.

Soovitan kõigil leida aega ning võtta vastu tassike teed, mida valgevene loojad meile pakuvad, sest selle suurepärase joogi maitse on kogemist väärt. Kunstihuvilistel tuleb kiirustada, sest näitus on avatud vaid 24. märtsini.

Vsevolod Jürgenson,
Mustamäe Linnaosakogu liige