VVO esitas Horvaatia ametivõimude vastu süüdistuse sisserändajate väärkohtlemises

0
194

“Inimõigusi” toetav valitsusväline organisatsioon (Peace Studies Center) esitas eile Horvaatia politseile kriminaalasjas algatamiseks kaebuse Bosnias piiri ületada üritavate illegaalsete sisserändajate väidetava kuritarvitamise kohta.

Kaebuses, mis esitati Horvaatia riigiprokuratuurile, väidetakse, et piiriametnikud kohtlesid 33 rändajat alavääristatult ja seejärel saadeti nad ebaseaduslikult ilma menetluseta tagasi riiki Bosnia ja Hertsegoviinasse.

Neid süüdistusi esitati esmakordselt möödunud kuul Briti ajalehes The Guardian, mis sisaldas süüdistust, et Horvaatia ohvitserid raseerisid piiril sisserändajate päid ja pihustasid neile siis püha vett pähe, nagu varem teatas Voice of Europe. Horvaatia politsei esindajad eitasid süüdistusi, väites, et nad on osa jätkuvatest jõupingutustest kahjustada nende jõupingutusi Euroopa Liidu välispiiride turvamisel.

Lisaks tõi Euroopa inimõiguste kohus eelmisel kuul välja, et kolm Süüria põgenikku on süüdistanud Horvaatia ametivõime nende saatmises Horvaatiast Bosniasse 2018. aasta oktoobris pärast seda, kui neile ei võimaldatud nende juhtumi individuaalset hindamist, mis on inimõigusi käsitlevate õigusaktide kohaselt kuritegu. Üks kolmest “kannatanust” ütles veel, et ohvitserid peksid teda. Eurooa põhiseaduse ja inimõiguste keskuse advokaadid kaebavad Horvaatia ametivõimud kannatanute nimel kohtusse.

Horvaatia asub Balkani marsruudil, mida ebaseaduslikud sisserändajad kasutavad Vahemere äärsetest riikidest Euroopa Liitu sisenemiseks. Bosnia võtab praegu vastu umbes 10 000 sisserändajat, kellest suurem osa ootab võimalust ebaseaduslikult Horvaatiasse siseneda, kust nad loodavad jõuda Euroopa rikkamatesse riikidesse.

Rahuuuringute keskus väitis, et ta on olnud kontaktis nii Horvaatia piiril politsei brutaalse käitumise ohvrite kui ka tunnistajatega ning ütles oma avalduses, et lisaks kriminaalsüüdistuse esitamisele on nad valmis võtma ka muid õiguslikke samme kaitse toetamiseks. nende inimeste õigustest, elust ja inimväärikusest,” seisab Balkan Insight raportis .

Süüdistused sisserändajate vastu suunatud jõhkruses pole Horvaatia ametivõimude jaoks midagi uut, on see esimene kord, kui nad peavad kaitsma end väidete eest kohtus.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.