WDR-i direktor vabandab lastekooriga tehtud “minu vanaema on vana keskkonna siga” laulu pärast

0
1000

“Minu vanaema on vana keskkonna siga” oli laulu nimeks, mida WDR-i lastekoor laulis Facebooki videos. Pärast ägedat kriitikat Internetis otsustas jaam video kustutada.

WDR-i direktor Tom Buhrow vabandas WDR 2-e poolt valminud vastuolulise lastekoorilaulu pärast. “Video koos vanaema mõnituse lauluga oli suur viga,” ütles Buhrow eriprogrammis WDR 2-es tehtud skandaalse laulu kohta, kirjutab Spiegel.

Videol on korduslaul nimega “Minu vanaema on vana keskkonna siga” meloodiale “Minu vanaema sõidab kanaaias mootorrattaga. See on tuhat liitrit bensiini kuus. Minu vanaema on vana keskkonna siga. Minu vanaema sõidab maasturiga arsti juurde ja kaks vanaema käies mööduvad” “.

Muu hulgas laulab Dortmundi lastekoor selliseid lauseid: “Minu vanaema praadis iga päev odavaid kotlette, mis ei maksa peaaegu midagi. Minu vanaema on vana keskkonna siga”.

Video lõpus ütleb üks tüdruk kaamerasse: Greta Thunbergi sõnadega: “me ei lase sul sellest pääseda”.

Toimetus on “ületanud stiili ja eakate austamise piirid”.

Video avaldati Facebookis reede õhtul ja kustutati pärast Internetis saadud tugevale kriitikale. Nordrhein-Westfaleni peaminister Armin Laschet (CDU) kirjutas laupäeval Twitteris, et toimetus on “ületanud stiili ja eakate austamise piirid”.

Lisaks kirjutas ta, et noorte instrumentaliseerimine vanade vastu pole vastuvõetav. Arutelu parima kliimakaitse üle on läinud “põlvkondade konfliktini”. Laschet lisas: “Täiskasvanud ei tohi lapsi kunagi oma eesmärkide saavutamiseks ära kasutada.”

WDR-2 direktor: “ebaõnnestunud toiming”

WDR 2 juht Jochen Rausch vabandas “ebaõnnestunud tegevuse pärast”, teatas jaam laupäeval. Satiirivideos ” on ilmselgelt “paljude inimeste tundeid valusalt haavanud”.

Kuula ja vaata skandaalset videot SIIT