WHO kiidab Rootsi koroonkriisi strateegiat: “Väga tugev strateegia viiruse tõrjeks”

0
1255

Rootsi valitud meetod koronaviiruse vastu võitlemiseks on laialt kritiseeritud. Naaberriigis tegutsevad tavapäraselt nii restoranid kui ka mõned koolid. Valitsus pole riigis eriolukorda välja kuulutanud. 

CNN : Artikkel võrdleb Rootsit teiste Põhjamaade riikidega. Rootsis valitsuse sõnul töötab nende strateegia koroonavastases võitluses, ehkki numbrid räägivad midagi muud.

Rootsi koroonaviiruse strateegiat on omakorda kiitnud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) tegevjuht Michael J Ryan, kirjutab Aftonbladet . See on mees, kes juhib kõiki WHO hädaabiprogramme.

Kolmapäeva õhtul ütles Ryan pressikonverentsil, et Rootsi on teistele riikidele eeskujuks.

“Ma arvan, et Rootsi on tulevikumudel. Kui tahame naasta ühiskonda ilma selle tõketeta, võib meie sotsiaalsete ja füüsiliste suhete vajalik kohandamine viiruse esinemisega võtta kaua aega.”

Ryani sõnul on väljaspool Rootsit levinud arusaam, et Rootsi ei püüa viirust kontrolli all hoida, vaid on vastupidi lubanud sellel levida.

“Miski pole tõest kaugemal. Rootsi on võtnud tõeliselt tugeva avaliku suuna, mis põhineb füüsilise vahemaa hoidmisel, hooldekodudes inimeste hooldamisel ja kaitsmisel ning paljudel muudel teemadel.”

Ryani sõnul töötab Rootsi teisiti kui teised, kuna see sõltub oma kodanike võimest ja tahtest hoida distantsi ning reguleerida oma tegevust.

“Arvan, et meil kõigil on Rootsilt midagi õppida. Ma kordan, et Rootsi pole vältinud koroonaviiruse kontrolli, vaid on valinud väga tugeva strateegia viiruse ohjeldamiseks kõigis ühiskonnakihtides.”

Allikad: 

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.