Avaleht Välisuudised Krimi Saksa ärimehele määrati 6000 euro suurune rahatrahv rohepoliitikute pilkamise eest

Saksa ärimehele määrati 6000 euro suurune rahatrahv rohepoliitikute pilkamise eest

1
Advertisements

Ärimeest ähvardab 6000 euro suurune trahv selle eest, et ta pani oma kinnistule üles vasakpoolseid poliitikuid naeruvääristava plakati, vahendab “Remix News” Saksa päevalehe “Welt” uudislugu.

52-aastane Saksa ettevõtja sai rahatrahvi, kuna ta pani üles rohelise partei poliitikuid negatiivses valguses kujutava poliitilise plakati.

Saksa ärimehe Michael Muchi maja ette püstitatud reklaamtahvel (pildil) pilkas roheliste juhtpoliitikuid. 

Roheliste partei liider Ricarda Lang on pildil teerullil, majandusminister Robert Habeckil on aga tühjad taskud. Poliitikute all on loosung: “Me teeme kõik maatasa.” Välisminister Annalena Baerbocki on kujutatud väikese tüdrukuna, mis viitab tema välispoliitilise kogemuse puudumisele.

Plakat sisaldab ka laialdaselt mõnitatud Habecki tsitaati, milles ta ütles: “Ettevõtted ei lähe pankrotti, nad lihtsalt lõpetavad tootmise.” Vastuseks sellele küsib reklaam provokatiivselt: “Kas ta oskab ise kolmeni lugeda?”

Nüüd on ärimees sunnitud maksma 6000 eurot trahvi, millega ta loomulikult ei nõustu, kuna sellega rikuti tema õigust sõnavabadusele.

Reklaamtahvel püstitati viimase Baieri liidumaa valimiskampaania ajal ning plakatit oli tänavalt hästi näha.

Trahvi väljastamisel kirjutas kohus, et tema stendil kujutatud osapooled said mainekahju.

„Lisaks muutis plakatitel olevad loosungid kannatanute avalikku töö tegemise tõenäoliselt oluliselt raskemaks, eriti arvestades Baieri liidumaa valimiskampaaniat, mis sel ajal toimus. ” seisab kohtu otsuses.

Michael Much peab nüüd pärast apellatsiooni esitamist uuesti ilmuma Baieri Miesbachi ringkonnakohtusse oma reklaamplakatit arutama. Ärimees sõnas, et tal on seaduslik alus poliitilisele sõnavõtule. Kohtu sõnul mõnitas ärimees poliitikuid, “sest neil on poliitikutena avalikus elus silmapaistev positsioon”.

Ärimehe sõnul mõjutab roheliste rohehullus otseselt tema äri ja ta soovis oma pahameelt väljendada.

Ta sõnas, et räägib ka teiste roheliste partei poliitikast tüdinenud ettevõtete omanike eest. Ärimees juhib Bad Tölzis neljast erinevast ettevõttest koosnevat kontserni, kus töötab kokku 35 töötajat. Tema põhitegevuseks on taksofirma, mis on olnud tema perekonnas juba neli põlvkonda.

„Nad rikuvad me äride kulud. Kõik algab elektrist. Siis diisel. Varuosade maksumus, kui need on üldse saadaval. Tarneahel on vähenenud. Sektoreid on puudu. Kellegil ei lähe hästi,” ütles ta Weltile antud intervjuus.

1 kommentaar

 

Jätkamiseks palun lülita reklaamiblokeerija välja. 

                                                   Rahvuslase toimetus

Translate »
Exit mobile version