Avaleht Välisuudised Poliitika Ungari president ja justiitsminister astusid ametist tagasi

Ungari president ja justiitsminister astusid ametist tagasi

0
Advertisements

Ungari president Katalin Novák ja justiitsminister Judit Varga astusid ametist tagasi

Teade tuli keset skandaali, mis puudutas varasemat amnestiat, kus Ungari lastekodus mitmete pedofiiliajuhtumite varjamises süüdi mõistetud mees sai presidendilt armu, kirjutab Ungari ajaleht Hungary Today.

Ungari president katkestas oma käimasoleva Lähis-Ida reisi, et naasta Ungarisse, et vastata küsimustele seoses oma rolliga asjaomasele isikule armu andmisel.

Katalin Novák alustas oma sõnavõttu televisioonis, öeldes: “Ma ei pöördu poliitikute, poliitikakujundajate poole, vaid inimeste poole, keda vandusin teenida kaks aastat tagasi.”

“Mullu aprillis otsustasin armuandmise kasuks veendumuses, et süüdimõistetu ei ole kuritarvitanud oma positsiooni, mis hõlmas lastega töötamist. Ma eksisin,” tunnistas Katalin Novák oma teates.

Ungari President märkis, et ungarlased ootavad, et president ei teeks vigu ja teatas, et ta astub vabariigi presidendi ametist tagasi. Samas palus ta vabandust nende ees, kellele tema otsus haiget tegi ja ka vigade eest.

Oma teadaandes tänas endine president oma perekonda ja kõiki, kes teda tema töös aitasid. “Poliitika on karm, mõnikord on maailm julm,” ütles Katalin Novák, kes lõpetas oma teadaande Ungari hümni tsiteerides:

“Jumal, õnnista ungarlast!”

Vahetult pärast presidendi teadet langetas mõõga ka endine Ungari justiitsminister Judit Varga, kes teatas oma Facebooki lehel tagasiastumisest, öeldes:

“Ungari Vabariigi president astus täna tagasi. Alates režiimivahetusest on presidendi individuaalse armuandmisotsuse kehtivuseks vaja justiitsministri kaasallkirja. Olen jätkanud enam kui 25-aastast praktikat, kus justiitsminister võtab teadmiseks presidendi armuandmisotsuse.”

“Võtan poliitilise vastutuse presidendi otsuse allkirjastamise eest. Lähen avalikust elust pensionile, loobun parlamendiliikme ja ka EP nimekirja juhi kohalt.”

Tahan tänada kõiki, kellega olen aastate jooksul ühes meeskonnas töötanud. Ungari võib jätkuvalt minu peale meie rahvuslike huvide ja väärtuste kaitsmisel loota,“ lõpetab endise justiitsministri teadaande.

Selle nädala alguses teatas Ungari peaminister Viktor Orbán, et teeb armuandmisõiguse kohta põhiseaduses muudatuse ettepaneku, mis välistaks laste väärkohtlemise juhtumitega seotud süüdimõistetutele armuandmised.

 

KOMMENTAARID PUUDUVAD

 

Jätkamiseks palun lülita reklaamiblokeerija välja. 

                                                   Rahvuslase toimetus

Translate »
Exit mobile version