Avaleht Välisuudised Krimi Terrorismioht kirikutele lihavõttepühade ajal

Terrorismioht kirikutele lihavõttepühade ajal

0
Advertisements

Pärast hiljutist terrorirünnakut Moskvas peetakse terrorismiohtu Euroopas kõrgeks. Lisaks lihavõttepühadele on Rootsis tulemas palju suursündmusi, näiteks Eurovisiooni lauluvõistlus Malmös.

Moskva lähedal toimunud terrorirünnakus hukkus vähemalt 137 inimest. Prantsusmaal on terroriohu tase tõstetud kõrgeimale ja Saksamaal on hinnatud ohtu kui “ägedat riski”. Itaalias patrullib relvastatud politsei. Ülestõusmispühad on nii Rootsi kui ka teiste Euroopa kirikute puhul üks kõige aktiivsem periood pärast jõule.

Rootsi kiriku tsiviilvalmiduse juht Lisa-Gun Bernerstedt ütles SvD-le , et puudub teave selle kohta, et kirik oleks sihtmärgiks, kuid kõik usukogukonnad peaksid olema valvsad.

“Selge on see, et ohutaseme tõustes on suurenenud ettevalmistused ja teadlikkus. Oluline on mõelda enne iga sündmust, mis toob kokku palju rahvast,“ ütleb ta ajakirjale.

Olenemata olukorrast maailmas, jääb Rootsi kirik avatuks.

Eurovisioon Malmös

Mai alguses peetakse Eurovisiooni lauluvõistlust Rootsi kõige multikultuursemas ja islamiseerituimas linnas Malmös ning nii omavalitsus kui ka politsei töötavad intensiivselt turvalisuse nimel. Politsei teatel oodatakse ürituse ajal linna külastama umbes 100 000 inimest.

“Kuigi Moskva sündmused on kahetsusväärsed, ei mõjuta need otseselt meie Eurovisiooni ettevalmistust. Muidugi jälgime väga tähelepanelikult kõike, mis maailmas toimub. Ja kui see põhjustab sündmuste ahela, mis mingil moel mõjutab Rootsi julgeolekut, siis me uurime ka seda,” ütleb Malmö Eurovisiooni turvalisust tagav politsei pressiesindaja Nils Norling.

Norra kirikud kui võimalikud sihtmärgid

Norras hoiatab kaitsepolitsei, et kirikud ja kristlikud kogudused võivad lihavõttepühade ajal olla terrorismi sihtmärgiks.

Norras on tavaliselt relvastamata politseinikele antud nädalavahetusel relvakandmisluba.

Allikas: Samnytt

KOMMENTAARID PUUDUVAD

 

Jätkamiseks palun lülita reklaamiblokeerija välja. 

                                                   Rahvuslase toimetus

Translate »
Exit mobile version