Euroopa parlament arutas Ungaris vangistatud vägivaldse antifa aktivisti vanglatingimusi

Ungari Euroopa Parlamendi liikmed ei tohtinud istungi arutelul osaleda.

0

Ungari Euroopa Parlamendi liikmed ei tohtinud istungi arutelul osaleda.

Esmaspäeval oli Euroopa Parlamendi istungi päevakorras midagi, mida isegi Itaalia ei pidanud asjakohaseks : vägivaldse antifa-rühmituse aktivisti Ilaria Salise vanglatingimused. Teda hoitakse Budapesti vanglas, kuna ta oli väidetavalt osalenud mullu veebruaris Budapestis toimunud jõhkrates rünnakutes, milles osales liikumine “Antifa Hammerbande”.

Antud teemat arutasid ka Itaalia peaminister Giorgia Meloni ja Ungari peaministri Viktor Orbán juba eelmise nädala keskel, ning Itaalia peaministrile oli antud põhjalik aruanne Salise vanglatingimuste kohta. .

Ungari valitsus avaldas hiljuti fotod Budapesti vägivaldse Antifa rühmituse ohvritest. Antifa sihtmärgiks olid arvatavasti parempoolsed aktivistid, kuid lõpuks rünnati kõiki tsiviilisikuid. Endiselt otsitakse taga teisi kahtlusaluseid, kellest paljudel on Saksamaa kodakondsus. Üks Saksa kodanik on rünnakutes osalemise eest juba kolmeks aastaks Ungaris vangi mõistetud.

https://twitter.com/i/status/1751376597817446552

Euroopa Parlamendi istungit juhatas Saksamaa sotsiaaldemokraadist Euroopa Parlamendi saadik ja Euroopa Parlamendi asepresident Katarina Barley, kes on ka kauaaegne Ungari kriitik.

Ungari ajalehe Mandiner andmetel lubati igast fraktsioonist üks saadik lühidalt sõna võtta, samas kui Ungari parlamendiliikmetele ei antud kõneaega.

Ungari võimupartei Fideszi kuuluv europarlamendi saadik Enikő Győri palus päevakorrapunkti arutelu alguses sõna itaalia keeles, viidates sellele, et Ungarit puudutavas küsimuses tuleks Ungariga konsulteerida. Spiiker Barley lihtsalt ignoreeris Győri palvet, teatades, et Euroopa Parlamendi president vastas Győri palvele juba kirjalikult.

Euroopa Komisjoni seisukohta esindas Iiri finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu volinik Mairead McGuinness , kuid ta ei öelnud muud, kui kordas vastavaid õigusakte. EPP spiiker tõi välja, et Salise juhtum ei ole üksikjuhtum, vaid süsteemne probleem Ungaris.

Itaalia valitsuse pressiesindaja Pietro Fiocchi , kes kõneles Euroopa Konservatiivide ja Reformistide (ECR) fraktsiooni nimel , teatas tagasihoidlikult, et “seda arutelu poleks tohtinud kunagi toimuda” ja et see on tegelikult vaid tööriist Itaalia vasakpoolsete käes. lihtsalt Itaalia vasakdemokraatliku partei esimees Elly Schlein tahab Melonit rünnata.

Ta tõi välja, et Meloni oli Orbániga juba rääkinud probleemi lahendamiseks, asjaga on tegeletud ja “siin polnud midagi vaadata”.

Identiteedi ja demokraatia fraktsiooni ainukõneleja Jean-Lin Lacapelle Marine Le Peni parteist ütles, et Salis oli “motiveeritud vägivaldsest vasakäärmuslikust ideoloogiast”.

Ta teatas ka, et “taas kord täiskogu istung, taas kord Ungari-vastane debatt”.

“Seisame alati suveräänsete riikide poolel!” ütles Lacapelle.

Allikas: Remix ja Kansalainen

https://youtu.be/1WmWhYu9LHY