Sõnnik parlamendisaadiku kabineti ees: Põllumehed muutsid oma senist taktikat

0
Advertisements

Põllumehed teatasid, et nende senine tegutsemisviis muutub. Teede blokeerimise asemel peavad nad külastama rohkem  parlamendiliikmete büroosid. Pühapäeval ilmusid nad europarlamendisaadiku Krzysztof Brejza kabineti ette, kuhu toodi sõnnikukoorem. Nad teatasid, et kui parlamendiliige nende nõudmistele ei vasta, naasevad nad uue koormaga, vahendab Polsatnews.pl

Rohelise poliitika ja väljastpoolt EL-i pärit põllumajandustoodete kontrollimatu sissevoolu vastu protestivad põllumehed on juba mõnda aega hoiatanud, et nad muudavad oma tegutsemisviisi.

Nad otsustasid, et teetõkkeid on nüüd vähem ja selle asemel hakkavad nad poliitikuid “külastama” .

“Pärast 4. aprilli hakatakse protesteerima parlamendisaadikute kabinettide ees, sõltumata nende poliitilisest kuuluvusest. Sel moel tahame rääkida põllumeeste probleemidest ja neile survet avaldada,” ütles Marcin Wroński Põllumajanduse Ametiühingu esindaja PAP-ile.

Põllumehed tõid Euroopa Parlamendi saadiku kabineti ette koorma sõnnikut

Pühapäeva pärastlõunal ilmus Euroopa Parlamendi saadiku Krzysztof Brejza kabineti ette meeleavaldajaid. Põllumehed jätsid poliitiku kabineti ette kasti sõnnikut. See on “esimene hoiatus”. Nad teatasid, et kui Brüsseli parlamendisaadik nende nõudmistele ei vasta, naasevad nad suurema koorma sõnnikuga.

Põllumajanduse Ametiühingu esindaja kordab oma nõudmisi, mida ta oli juba nädalaid kuulutanud: esiteks tuleks roheline kokkulepe prügikasti visata, teiseks Ukrainast pärit toiduainete impordile regulatsioon ja keeld ning kolmandaks loomakasvatuskeeldude puudumine Poolas.

Sõnnik ka Seimi esimehe maja ees

Mõni päev tagasi oli ka Sidra kommuunis (Podlaskie vojevoodkond) Poola Seimi esimehe Szymon Hołownia maja ees tonnide viisi sõnnikut. Selgus, et seal elasid seimi esimehe vanemad.

“Seal elavad vanemad inimesed, kes kardavad kogu praegust  olukorda . Keegi tuli ja viskas viis tonni sõnnikut värava ette, blokeerides nii sisse- kui väljasõidu. Visati ka vanu  rehve,” kommenteeris poliitik. 

Seimi esimehe tara külge riputati ka plakateid, kuidas põllumehed on ikka väga tänulikud ja et seimi esimees on Poola maaelu reetur.