AvalehtArvamusJuhtkiriPrantsuse parlamendisaadik: Poola liberaalne valitsus kasutab gangsterite meetodeid, mida seostatakse diktatuuridega

Prantsuse parlamendisaadik: Poola liberaalne valitsus kasutab gangsterite meetodeid, mida seostatakse diktatuuridega

Advertisements

Poolas on käimas rünnak õigusriigi vastu, kuid Euroopa Komisjon ei näi selle pärast muret tundvat, ütleb Euroopa Parlamendi liige Nicolas Bay.

Euroopa Konservatiivide ja Reformistide Fraktsiooni (ECR) kuuluv prantslasest saadik Nicolas Bay taunib Poola Donald Tuski juhitud vasakliberaalset valitsust, öeldes, et see on osalenud enneolematus rünnakus õigusriigi vastu.

“Olukord Poolas on tõsine. Macroni ja von der Leyeni sõbra Donald Tuski valitsus kiusab taga kohtunikke, meediat ja konservatiivseid poliitikuid,” kirjutas Prantsusmaa Euroopa Parlamendi liige Nicolas Bay sotsiaalmeedias. Poliitik märgib, et “see on oluline rünnak õigusriigi vastu, kuid Brüsseli komisjon ei paista selle pärast muret tundvat.”

Prantslasest saadik toob välja, et parlamendivalimised võitis Seadus ja Õiglus (PiS) , kuid opositsioon moodustas koalitsiooni ja seetõttu vahetus Poolas ka valitsus. Ta lisab, et Euroopa Komisjon kritiseeris Poola valitsust, kui võimul olid konservatiivid (PiS), “süüdistades neid pidevalt õigusriigi õõnestamises”.

“Tegelikult, nagu me teame, olid need vaid ettekäänded, sest valitsus järgis poliitikat, mis Brüsselile ei meeldinud,” kirjutas ta.

Prantslasest saadik märkis, et Poola eelmine valitsus oli vastu igapäevaselt Euroopasse suunduvale migrantide sissevoolule ning kritiseeris LGBT-ideoloogiat . Konservatiivid püüdsid reformida ka kohtusüsteemi, et “tagada demokraatlik kontroll justiitssüsteemi üle”, aga ka selge võimude lahusus. Ta tõi välja, et praegune valitsus rikub tegelikult õigusriigi põhimõtet, kuid Brüssel ei näe või ei taha seda näha.

“Meil on Poola valitsus, mis rikub kõigi reeglite vastaselt põhiseadust, rikub seadust ja isegi puhastab süstemaatiliselt kõiki neid ridasid, kes on konservatiivide lähedal. See ei piirdu ainult kohtunike puhastamisega , nad teevad seda ka avalikus meedias, takistades ajakirjanikel juurdepääsu oma töökohtadele,“ kirjutas Bay.

Ta juhib tähelepanu, et “Euroopa Komisjon teeb näo, et seda ei juhtu”, sest Donald Tusk on Ursula von der Leyeni ja Emmanuel Macroni poliitiline partner.

“Ma usun, et peame rääkima tõtt sellest, mis Poolas toimub, ja veenduma, et need, kes on teile aastaid õigusriigist loenguid lugenud, on kohustatud vastutama selle eest, mida nad täna teevad, sest nad kasutavad gangsterite meetodeid, mida inimene seostab diktatuuridega,” lõpetas prantslasest saadik.

SourceRMX News
RELATED ARTICLES

SOTSIAALMEEDIA

Most Popular

 

Jätkamiseks palun lülita reklaamiblokeerija välja. 

                                                   Rahvuslase toimetus

Translate »