Ungari peaminister Orbán: Poolas on võimule tulnud Sorose impeerium

0
Advertisements

 

Viktor Orbán sõnul kavatsevad liberaalid lammutada Euroopa tööstuse ja põllumajanduse ning kustutada selle kultuuriloo, et suruda läbi oma vasakpoolne tegevuskava, vahendab Remix.

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles, et Euroopa liberaalid ei tunne ega ole kunagi muretsenud Euroopa inimeste saatuse pärast.

Ungari asutatud János Hunyadi auhinna üleandmise tseremoonial Brüsselis kõneledes, süüdistas Ungari peaminister liberaalset eliiti selles, et nad on „huvitatud ainult oma ideaalidest, samal ajal kui nende poliitika seisneb soovis neid ellu viia.”

Tänavu pälvis auhinna Poola filosoof ja poliitik Ryszard Antoni Legutko, kes on alates 2009. aastast ka Euroopa Parlamendi liige.

“Ta on filosoofiaprofessor, kes mitte ainult ei õppinud ajalugu, vaid kasutas ajalugu ka tulevaste sündmuste ennustamiseks. Ja kõik, mida ta ennustas, on tõeks saanud,” ütles Orbán laureaadi kohta.

Ungari peaminister ütles professori kirjutistele viidates, et edumeelsed liberaalid, kes on üle võtnud katoliiklikku universaalsuse kontseptsiooni mõistvate inimeste kohad, nagu Schumann, Monet või De Gaspari, et neid ei huvita Euroopa inimesed.

“Kui nende ideede elluviimise hind on Euroopa tööstuse ja põllumajanduse lammutamine, siis nad teevad seda. Kui nende plaani hinnaks on Euroopa kultuuriminevik illegaalse rände kaudu kustutada, siis nad teevad seda ka,” tõi ta välja. Orbán lisas, et suur probleem on ka teisel rindel, nimelt suveräänsete jõudude nõrgenemises, eriti seoses Suurbritannia lahkumisega Euroopa Liidust.

“Brittide lahkumisega on Kesk-Euroopa jäänud esindama suveräänlikku visiooni, kuid piirkonnas on näha ka lõhenemise märke,” hoiatas Orbán.

Poolast rääkides märkis Orbán, et poolakad ja ungarlased on alati olnud suveräänsuses ühel meelel, kuid on nüüd Poolas toimuva suhtes hämmingus.

“Soovimata sekkuda professor Legutko riigi asjadesse, millest ta on rohkem tuttav, kuid Budapestile tundub, et Poolas on võimule tulnud Sorose impeerium ja see on halvim, mida ungarlane võib ette kujutada,” ütles ta. .

Orbán lisas aga, et juunikuu Euroopa Parlamendi valimised annavad lootust Euroopa poliitika kursimuutusele.

“Ma pole ammu näinud nii head võimalust rahvuskonservatiivsetel suveräänsetel ja kristlikel jõududel saada Euroopa Liidus domineerivaks,” lõpetas ta.