Euroopa Liit kuulutas välja 7,4 miljardi euro suuruse toetuspaketi Egiptusele

0
Advertisements

Euroopa Liit kuulutas välja 7,4 miljardi euro suuruse abipaketi Egiptusele rände ohjeldamiseks.

Euroopa Liit teatas pühapäeval 7,4 miljardi euro suurusest abipaketist rahapuuduses Egiptusele, kuna kardab majandussurvet ning konflikte ja kaost naaberriikides, mis võivad Euroopasse tuua rohkem migrante, vahendab EuroNews.

Egiptuse ametnike sõnul kavatsetakse pakett allkirjastada Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni ning Belgia, Itaalia, Austria, Küprose ja Kreeka juhtide visiidi ajal.

https://twitter.com/vonderleyen/status/1769324177704526034?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1769324177704526034%7Ctwgr%5E0756627fff9e07c4a48b10e37445fd3fe9477a3f%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.kansalainen.fi%2Feuroopan-unioni-ilmoittaa-74-miljardin-euron-tukipaketista-egyptille%2F

Euroopa Liidu Kairos asuva esinduse andmetel sisaldab pakett järgmise kolme aasta jooksul nii toetusi kui ka laene araabia maailma kõige rahvarohkemale riigile.

ELi Egiptuse delegatsiooni dokumendi kohaselt on mõlemad pooled tõstnud oma koostöö “strateegilise ja kõikehõlmava partnerluse” tasemele, mis sillutab teed Egiptuse ja ELi vahelise koostöö laiendamisele mitmetes majanduslikes, kui ka mitte majanduslikes küsimustes. majandusvaldkonnad.

EL annab Egiptuse valitsusele abi, et tugevdada oma piire, eriti Liibüaga, mis on oluline transiidipunkt vaesuse ja konfliktide poolest Aafrikast ja Lähis-Idast põgenevatele migrantidele.

Egiptus on aastakümneid olnud varjupaigaks Sahara-tagusest Aafrikast pärit majandusmigrantidele, kes üritavad pääseda sõjast või vaesusest. Mõne jaoks on Egiptus sihtkoht ja pelgupaik, lähim ja lihtsaim riik, kuhu nad pääsevad. Teiste jaoks on see transiidipunkt enne paadiga Vahemere ületamist Euroopasse.

Kuigi Egiptuse rannik ei ole olnud peamine stardiplats inimsmugeldajatele ja inimkaubitsejatele, kes saadavad üle Vahemere Euroopasse ülerahvastatud paate, on Egiptus silmitsi piirkonnast lähtuva rändesurvega, millele lisandub ka oht, et Iisraeli ja Hamasi vaheline sõda levib üle Egiptuse piiride.

Rahvusvahelised inimõigusrühmad kritiseerisid paketti inimõiguste olukorra pärast Egiptuses. Amnesty International mõistis kokkuleppe hukka ja kutsus Euroopa liidreid üles mitte osalema Egiptuse inimõiguste rikkumistes.

“EL-i juhid peavad tagama, et Egiptuse võimud rakendavad selgeid inimõiguste kriteeriume,” ütles Amnesty Internationali Euroopa institutsioonide büroo direktor Eve Geddie avalduses. Geddie viitas Egiptuse piirangutele meediale ja sõnavabadusele, samuti kodanikuühiskonna mahasurumisele.