Süüdistus: Euroopa Komisjoni volinik andis EL-i piiriülemale korralduse lubada Euroopasse rohkem illegaale

0
Advertisements

EL-i piiri- ja merevalveagentuuri Frontex endine juht süüdistab Rootsi kodanikust Euroopa Komisjoni volinik Ylva Johanssoni selles, et ta käskis tal riiki lubada immigrante, kuna nad “tulevad armastusest”, teatab Prantsuse ajaleht Le Point.

„Teie töö on immigrante vastu võtta, sest nad tulevad armastusest. Sulle kas meeldib või mitte. Oleme eurooplastena vananev kontinent, nii et peate nad sisse laskma.”

Nii ütles Ylva Johansson väidetavalt Frontexi toonasele juhile Fabrice Leggerile 2019. aastal, vahetult pärast seda, kui ta asus ametisse EL-i siseasjade volinikuna. Info pärineb Leggerilt endalt.

Le Pointi teatel väidab Euroopa Komisjon , et väide Johanssoni kommentaari kohta on lausvale.

Fabrice Leggerit sunniti Frontexi juhi kohalt 2022. aastal osaliselt vasakpoolsete nõudmisel lahkuma, kui teda süüdistati liiga karmis illegaalse immigratsiooni tõkestamises. Eelkõige süüdistati teda selles, et ta üritas EL-i suunduvaid illegaalseid immigrandid Türki tagasi saata.

Le Pointi sõnul oli Leggeril konflikte Euroopa Komisjoniga. Tema arvates oli tema töö tegelikult piiride kaitsmine, samas kui komisjon rõhutas illegaalsete immigrantide “õigusi” varjupaigale.

“Muidu sureme nälga”

Ylva Johansson väitis hiljuti, et Euroopa “nälgib “, kui kolmanda maailma poolt sisseränne märkimisväärselt ei suurene.

59-aastane tippbürokraat teatas, et 3,5 miljonist “legaalsest” immigrandist, kes igal aastal Euroopasse tuleb, ei piisa. Ta ütles, et demograafilistel põhjustel väheneb Euroopa Liidu tööealine elanikkond aastas miljoni võrra.

“See tähendab, et legaalne immigratsioon peaks kasvama umbes miljoni võrra aastas ja see on tõepoolest väljakutse,” märkis Johansson.

https://twitter.com/i/status/1745864059977662740

Nüüd on tal Frontexis palju koostöövalmivam, usaldusväärsem ja sõbralikum juht Hans Leijtens , kes usub tõsimeeli, et “illegaalset sisserännet on võimatu peatada” . Selle asemel tahab ta rohkem “avatust”.

Allikas: Kansalainen

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia