USA Ukrainale: lõpetage Venemaa naftatöötlemistehaste pommitamine

0
Advertisements

USA kutsub Ukrainat üles lõpetama Venemaa naftatöötlemistehaste ja -ladude pommitamine, kirjutab Financial Times.

Mitmete USA valitsuse liikmete sõnul on “korduvalt” kutsutud Ukrainat üles lõpetama rünnakud Venemaa energiataristule.

Eelmisel nädalal korraldas Ukraina Venemaa presidendivalimiste segamiseks ulatuslikke droonirünnakuid Venemaa vastu. Bloomberg teatas kolmapäeval, et Ukraina ründas sel aastal “edukalt” üheksat Venemaa naftatöötlemistehast, mis kaotas hinnanguliselt 11 protsenti Venemaa rafineerimistehase võimsusest.

Isegi Venemaa meedia ja uudistekanalid on teatanud ja näidanud pilte, ning videosid Ukraina rünnakutest naftatöötlemistehaste vastu, kuigi need ei kinnita täpselt lääne pilti nende edukusest.

Naftahinna tõus

Financial Timesi andmetel on Bideni administratsioon mures Venemaa vasturünnakute pärast, kuid muret tuntakse ka selle pärast, et droonirünnakud toovad kaasa naftahinna tõusu. Aastavahetusest on nafta hind tõusnud umbes 15 protsenti, tuuakse välja.

Venemaa on Saudi Araabia järel maailma suuruselt teine ​​naftaeksportija. Vaatamata lääneriikide ulatuslikele sanktsioonidele ei ole IEA andmetel Venemaa naftaeksporti naftabarrelites mõõdetuna oluliselt mõjutatud.

Enne Venemaa sissetungi Ukrainasse oli EL Venemaa suurim naftatarbija. Eelmisel aastal olid kolm suurimat klienti hoopis Hiina, India ja Türgi. Venemaa nafta importi on suurendanud ka Aafrika, Lähis-Ida ja Ladina-Ameerika.

Paradoksaalsel kombel on kõigist Venemaa majanduse kägistamise püüdlustest hoolimata oluline, et Venemaa nafta jõuaks jätkuvalt maailmaturule, et nafta hindu madalal hoida.

USA presidendivalimistega ähvardamine

Ameerika president muretseb hetkel ainult ühe asja pärast, see on kütusehindade hüppeline tõus.

“Miski ei hirmuta Ameerika presidenti rohkem kui hindade tõus valimisaastal,” ütleb Bob McNally, endine Valge Maja nõunik energiaküsimustes Financial Timesile.

“Ukraina eesmärk Venemaa rafineerimistehaste ründamisel on osaliselt rünnata riigi tähtsaimat eksporditööstust, aga ka tekitada raskusi Venemaa relvajõudude lahingumasinate jaoks kütuse hankimisel. See puudutab ka meediat, et saada tähelepanu, et näidata, et võitlus jätkub vaatamata tagasilöökidele Ukrainas.”

Sellele strateegiale on aga vastu Washington, kes kardab, et Bidenil võib sel sügisel tagasivalimine osutuda keerulisemaks, kui valijad on sunnitud Ukraina sõja tõttu kütuse eest rohkem maksma.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia